Pomoc prawnika na wyciągnięcie ręki

Każdemu zdarzają się w jednostkowym wymiarze jakieś niezwykłe okoliczności: rozwód, spadek po zmarłym, egzekwowanie długów, ustalenie praw rodzicielskich i kolejne, w których niezastąpiona będzie pomoc prawnika. Czy mamy szansę na uzyskanie pomocy prawnika, jeśli nas na to nie stać, gdy ogranicza nas niedyspozycja zdrowotna, lub jeśli mamy mało czasu?

Bezpłatne usługi prawne

Aż w 1,5 tys. punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w naszym kraju uda się skorzystać z porady. Polega ona na przygotowaniu dokumentów, zaprezentowaniu przewidywanych rozwiązań przypadku prawnego, przekazaniu informacji o przepisach dotyczących sprawy. Na pewno nie uda się w tym trybie otrzymać obrońcy, który będzie prowadził naszą sprawę na wokandzie. Niestety, darmową opieką prawną nie mogą się posłużyć wszyscy obywatele. Uprawnione są osoby przed 26 i po 65 roku życia, ubogie, pozbawione dachu nad głową, zasłużone w walkach o wolność, beneficjenci opieki społecznej, rodziny wielodzietne itp.

Wsparcie online

Obecnie mnóstwo spraw jesteśmy w stanie załatwić w sieci. Nie dotyczy to jedynie tekstu napisanego dla wszystkich mierzących się z konkretnym wyzwaniem, ale o otrzymanie odpłatnej wskazówki na dedykowanym portalu. W tym celu musimy przesłać skany dokumentacji, przedstawić przypadek i sformułować najważniejsze kwestie. Nie powinno się tego jednak robić bez kontaktu bezpośredniego.

Najlepiej odwiedzić adwokata w biurze

Skuteczny i tradycyjny sposób uzyskania usługi prawnej to najzwyczajniej w świecie znaleźć prawnika i skorzystać z jego porad w kancelarii. Musimy udać się do specjalisty z dobrą orientacją we właściwym dla nas temacie, np. prawa rodzinnego, spadkowego czy prawa pracy. Najlepiej za pomocą okienka Google’a. Trzeba wprowadzić w jej pole np. kancelaria radców prawnych Łódź i uzyskamy parę nagłówków spośród których możemy wybrać ten, który najbardziej będzie odpowiadał naszej sprawie.

Na ustaloną rozmowę w kancelarii należy właściwie się przygotować. są w naszym posiadaniu. Niezbędne będą także różne inne nośniki, jak fotografie, pliki dźwiękowe czy teksty z komunikatorów internetowych i mobilnych. Inne rodzaje skutecznego przygotowania się do wizyty to zapisanie wszystkich pytań, które chcemy zadać prawnikowi i dążenie do ustalenia przynajmniej dwóch ścieżek działania, byśmy mieli wybór ze świadomością konsekwencji przebiegu naszej sprawy.