Olej kokosowy – jakim cudem okazał się tak pożądany?

Naturalne właściwości prozdrowotne oleju kokosowego zyskują coraz szersze uznanie – lecz nie można się temu dziwić! Nad wyraz sprawdza się bowiem nie wyłącznie jako dodatek do dań, lecz też w przemyśle kosmetycznym. Za co uwielbiamy olej kokosowy oraz jak wykorzystywać go do standardowej pielęgnacji?

Olej kokosowy – preparat o wielu zastosowaniach

Naoczne używanie tego kosmetyku daje całe mnóstwo korzyści, , które to bezsprzecznie pozytywnie oceni zdecydowana większość kobiet dbających o wygląd. Wykorzystanie go w kosmetyce nie kończy się na pielęgnacji (zwłaszcza suchej) – chociaż ponad wszelką wątpliwość od tego należy zacząć. Specyfik odznacza się silnym działaniem odżywiającym i zwilżającym, z kolei do tego idealnie się wchłania oraz rozpyla wokół tak bardzo ubóstwianą przez nas woń. Wcierany na twarz, przeciwdziała trądzikowi dzięki zawieraniu antybakteryjnego kwasu laurynowego; gwarantuje przy tym ochronę ciała przed promieniowaniem słonecznym. W równym stopniu wychwalanym wariantem kosmetyku na jego bazie są środki do głowy. Posiadające w swoim składzie olej kokosowy odżywki oraz maseczki niezawodnie wzmacniają kosmyki , a także zapobiegają ich zbyt dotkliwemu wysuszaniu.

Jak wykorzystać olej kokosowy do swojej własnej produkcji kosmetyków?

Oprócz wspomnianych zastosowań, olejek sprawdzi się również jako baza do przygotowania najróżniejszych naturalnych preparatów pomagających twojemu zdrowiu i wyglądowi. Będąc zaopatrzonym we właściwe komponenty, możemy przygotować w domu kosmetyki, które odnajdą się jednakowo genialnie jak firmowe preparaty. Wykorzystując olej kokosowy, możemy chociażby samodzielnie przygotować efektywną pastę do zębów wolną od fluoru i pomyślnie zwalczającą próchnicę. Nieco odmiennym ciekawym pomysłem na domową produkcję jest oparty o naturalne składniki dezodorant. Jedynie trzeba połączyć ze sobą sodę oczyszczoną, olej kokosowy i olejek eteryczny posiadający właściwości antyseptyczne – w taki sposób stworzymy całkiem świetny specyfik pozbawiony niechcianych składników. Pośród trafionych pomysłów na jego zastosowanie znajdzie się przy tym przestrzeń na opisaną powyżej maseczkę do włosów jak również peeling oczyszczający. Panowie jednak przeważnie stosują olej kokosowy jako pianka do golenia. Jak widać, wyborów istnieje bez wątpliwości mnóstwo!