Najatrakcyjniejsze tkaniny odzieżowe

Świadomość klientów z każdym rokiem jest coraz większa. Nabywając ciuchy zwracamy uwagę nie tylko na cenę lecz także na skład i wysoką jakość towaru. Nagminnie spotykanym materiałem jest poliester. Ubrania wykonane z tej tkaniny niebywale mocno się pocą oraz mogą podrażnić skórę. Zatem zanim dokonamy zakupu, warto spojrzeć na metkę.

Jakie są podstawowe gatunki tkanin?

Wyróżniamy trzy główne grupy tkanin. Sztuczne, syntetyczne oraz te z włókien naturalnych. Do ekologicznych należą: bawełna, len, jedwab, wełna, włókna konopi.
Kolejna grupa to dzianiny sztuczne. Kwalifikujemy do nich m.in. wiskozę i bambus. Poliester, nylon oraz akryl tworzą ostatnią grupę tkanin – tkaniny syntetyczne.

Najpopularniejsze tkaniny

Nagminnie spotykane są materiały mieszane. Najlepszą i najatrakcyjniejszą wersją jest mieszanka bawełny z włóknami sztucznymi bądź syntetycznymi. Pragnąc żeby zakupione przez nas ubrania nie niszczyły się zbyt szybko warto postawić na odzież, w której przeważa bawełna. Taki skład pozwoli na wieloletnie cieszenie się ubraniami. Materiał taki nie poci się i nie mnie się tak jak np. len.

Jedną z niesłychanie rozpowszechnionych tkanin jest dzianina dresowa.
Charakteryzuje ją wytrzymałość, odporność na zniekształcenia, przepuszczalność powietrza. Jest wprost idealna na gorące oraz chłodne dni. Wykonana jest ona najczęściej z bawełny z małą domieszką elastanu. Dzianina dresowa zrobiona wyłącznie z bawełny jest nieco grubsza a także mniej trwała na pranie w pralce czy wypychanie na łokciach albo kolanach. Dzianina dresowa idealnie sprawdza się jako tkanina na spódnice, bluzy oraz odzież dla najmłodszych.

Tuż koło dzianiny dresowej, niezwykle modna jest odzież wykonana z wiskozy i poliestru, bawełny z wełną a ponadto wełny z nutą akrylu. Mieszaniny takie sprawdzają się najlepiej, bowiem ubrania zachowują swój kształt, nie gniotą się jak w przypadku ubrań lnianych a także nadzwyczaj ładnie się prezentują. Istotne jest, żeby wybierać kompozycje, które mają większą ilość włókien ekologicznych.