Już po pierwszym półroczu pracy w Niemczech przyjedziesz lepszym samochodem

Nabycie własnego auta to jedno z pierwszych życzeń młodych ludzi. Przecież kurs na prawko w ostatnich klasach, zanim będzie można mówić o usamodzielnieniu, chce zrobić ponad połowa uczniów. W międzyczasie jest osiemnastka, więc kurs na prawo jazdy pozostaje w zasięgu wielu chłopców i dziewczyn, ponieważ pozostaje częstym upominkiem i wiąże się z tą imprezą. Potem jednak mamy pod górkę, bo wejście w posiadanie dobrego pojazdu oznacza więcej czasu  na zgromadzenie pewnej kwoty po podjęciu pracy. Czy są sposoby na spełnienie tego marzenia przed upływem kilku kolejnych lat oprócz skoku na bank?

Bez strachu, nie musisz uciekać się do naruszenia prawa! Bank jeszcze nam pomoże, ale nie w taki sposób. Niecierpliwi wybierają drogę na skróty i nabywają  wysłużony egzemplarz, który przyjechał do nas z Zachodu i być może trochę pojeździ. Nierzadko świeżo upieczony kierowca tęskni za własną bryką. Zbiera drugie tyle, ile kosztował kurs prawa jazdy  i decyduje się na wydanie  miesięcznej pensji na auto, które najprawdopodobniej lata świetności posiada jedynie we wspomnieniach. Wprawdzie zdarzają się przypadki, że samochód z ładną metryką i pięciocyfrowym przebiegiem okazuje się prawdziwą perełką. Pozostaje wówczas ogromna niewiadoma, na którą młodzi ludzie decydują się bardzo często, gdyż ten czas wiąże się ze skłonnością do ryzykowania.

Praca i kredyt w Niemczech – czy to odpowiedni plan na auto od ręki?

Po zakończeniu edukacji w szkole jedni podejmują studia, inni podejmują pracę. Dlaczego okazuje się, że niektórzy niedługo potem jeżdżą kilkuletnim modelem jakiejś konkretnej marki? Możemy dać ogłoszenie do sponsorów, nastawić się na sukces w lotto, odkładać co miesiąc po kilkaset złotych – albo dobrać jeden z funkcjonujących modeli kupna z pomocą instytucji finansowej. Skoro i tak trzeba pójść do pracy, należy ten fakt wykorzystać i już po niedługim czasie zasiąść za kierownicą wymarzonej beemki czy audicy. Stale wielu zaczynających pracę wybiera taką drogę. Ale gdyby ktoś chciał wykonać to jeszcze korzystniej dla siebie, powinien ubiegać się o kredyt w RFN.

Jako zatrudniony możesz ubiegać się o kredyt

Właśnie tak wejdziesz w posiadanie własnego samochodu. Praca za granicą sprawia, że musisz się pojawić w systemie finansowym Niemiec. W ten sposób założymy rachunek osobisty w Niemczech – i uzyskamy możliwość złożenia wniosku o pożyczkę. Zatrudnienie zagwarantuje zasoby do rozliczeń, a kredyt w Niemczech ma wiele wariantów – na pewno uda się wyszukać coś skrojonego do potrzeb.