Inwestycja w zadaszenie tarasu

Letnie promienie słońca motywują do działania i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Gdy jednak temperatura oscyluje powyżej 25 stopni, każdy szuka cienia by się schronić. Co zrobić, by zagwarantować sobie dobrą ochronę przed mocnym słońcem na przydomowym tarasie?

Ochrona przed słońcem – możliwe rozwiązania

Jest sporo rozwiązań, które możemy wdrożyć, by uchronić się przed promieniami słońca, skierowanymi bezpośrednio na powierzchnię naszego tarasu.
Znakomitym wyjściem będą nasadzenia w niedalekiej okolicy tarasu. Jest to jednak najbardziej czasochłonne rozwiązanie, ponieważ większość drzew, które będą do tego się nadawać, potrzebuje kilku ładnych lat, aby wzrosnąć do odpowiednich rozmiarów. Nie należy jednakże sadzić potężnych drzew bezpośrednio przy domu. Mogą bowiem powodować zagrożenie np. podczas burzy. Drzewa mają to do siebie, że po latach ich gałęzie łamią się. Opadające gałęzie, mogą wybić okno czy też być bezpośrednim niebezpieczeństwem dla mieszkańców domu. Niezmiernie przystępnym wyjściem będzie kupno parasola ogrodowego, który uchroni nas przed słońcem. Choć to szczególnie popularna oraz łatwa możliwość, żaden parasol nie ochroni całego tarasu. Można skorzystać z innego rozwiązania. Jednym z nich może być wykonanie nad tarasem pergoli. Na konstrukcji tej możemy zasadzić pnącza różnorodnych roślin, a dzięki temu otrzymamy pożądany przez nas w upalne dni cień. Kompozycja roślinna jednakże może przysychać od skwarnego słońca i wyglądać nieestetycznie. Duże liście zagwarantują przyjemny chłód, jednakże pomiędzy nimi bez problemu przedrze się prażące słońce. Pragnąc odseparować się całkowicie od uciążliwych promieni słonecznych należy zainwestować w nieco droższe, jednakże o wiele lepsze rozwiązanie.

Różnorodne konstrukcje zadaszeń

Niesłychanie powszechne w ostatnich latach stało się zadaszenie tarasu z poliwęglanu. Na rynku obecnych jest sporo typów tego rodzaju konstrukcji. Zadaszenia tarasów mogą mieć postać jedynie dachu wraz z jego podporami, ale mogą być wyposażone także w boczne ścianki. Aby wybrać towar najlepiej spełniający nasze wymagania, warto zastanowić się, czy wolimy zadaszyć cały taras czy jedynie jego część. By zadaszenie tarasu było tożsame z naszą naturą, należy rozeznać się w stosowanych materiałach. Jednym z powszechnie wybieranych jest zadaszenie drewniane.