Dodatki z dzianiny w kobiecej szafie

Dzianiny czy tkaniny? Dziewczyny bardzo często stawiają sobie to pytanie, kiedy startują na podbój butików i sieciówek. Ale najpierw trzeba się rozeznać co do istoty wyboru, na co lepiej się zdecydować, jeśli chcemy wybrać dodatki bądź ubrania?

Dzianina – krótka charakterystyka materiału

Jeśli spod naszej ręki wychodzi materiał z jednej nitki splatanej według pewnego wzoru (na przykład szydełkując), wyprodukujemy dzianinę. Dzianiny w wyniku produkcji formują się w prostopadłe zespolone z sobą rzędy, przez co możemy zidentyfikować ten materiał. Co jednak wyróżnia dzianiny i jakie powstają z nich materiały? Dzianiny wyróżnia to, że są rozciągliwe i delikatne, nadają się więc do produkcji czapek, rękawiczek i rajstop, ale nie tylko. Flagowym materiałem wśród dzianin jest dżersej, służący do wyrobu koszulek czy sukienek – dzięki czemu ten materiał może trafić na salony.

Tkaniny – czym różnią się od dzianin?

Tkanina powstaje w wyniku tkania różnego rodzaju splotów, np. splotu płóciennego, splotu skośnego czy atłasowego. Rzecz jasna, to nie wszystkie rodzaje splotów. Inaczej niż w przypadku dzianin, tkanin mamy o wiele więcej i zaliczamy do nich atłas, plusz, satynę, dżins, sztruks, flanelę czy batyst. Ale czy są lepsze? Oba materiałyposiadają swoje atuty. Z powodu braku elastyczności produkuje się z nich nierozciągliwe części stroju, jak np. spodnie lub koszulę, czy na przykład pościel.

Jakie wybrać dodatki?

Kiedy już wiemy, czym tkaniny i dzianiny się wyróżniają, możemy spokojnie zdecydować, która z nich bardziej przyda się do następnych kreacji. Nie warto pochopnie odrzucić któryś z typów materiału, ponieważ każdy z nich ma swoje najlepsze zastosowania i wszystko zależy od modowych preferencji. Nie zapomnij o wyszukiwarce internetowej – za jej sprawą znajdziesz ogromny asortyment tanich materiałów krawieckich. Wystarczy wprowadzić do przeglądarki hasło „hurtownia dzianin”, a natychmiast pokaże ci się wiele interesujących ofert.