Dlaczego powinno się zorganizować urlop w Łebie?

Kurorty nadmorskie są wypełnione turystami szczególnie w sezonie. W chłodniejsze miesiące nad wodą oraz w alejkach spacerowych może być mniej tłoczno, zatem sporo par i singli decyduje się na pobyt nad morzem właśnie wtedy.

Atrakcje spacerowe i smaczna kuchnia z lokalnymi przepisami

W Łebie nie można się nudzić. Ogrom propozycji dla wczasowiczów w różnym wieku czeka na nich niezależnie od pory roku. Wspaniałe, szerokie plaże i wyjątkowe walory związane z klimatem dopełniają widoku całości. Na przybyszów czeka wiele tras do spacerowania i przybytków kulinarnych. Promenada nad morzem to okazja do spaceru wśród starych zagród rybackich i wstąpić na małe co nieco w jednym z  barów. To miła odmiana – odpocząć przez chwilę i zjeść smaczną rybę czy wypić aromatyczną kawę. Potem warto wejść na molo wschodnie, aby odwiedzić przeciwmgielny historyczny dzwon. Czas w Łebie na pewno urozmaicą przepiękne wschody lub zachody słońca nad tutejszym morzem. Jednak nad morzem warto wyrobić sobie nawyk sprawdzania pogody, by na spacerze nie zaskoczyło nas coś nieprzyjemnego. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę wyrażenie „Łeba kamera”, aby sprawdzić warunki atmosferyczne w mieście. Przy okazji nie tylko dowiemy się, czy panuje słoneczna pogoda, ale również, czy nie jest tam zbyt tłoczno lub czy możemy liczyć na dobrą zabawę.

Łeba zdradzi Ci bardzo ciekawe miejsce – co bezapelacyjnie trzeba zobaczyć?

Zamiast na spacery w okolicach miasta warto wybrać Słowiński Park Narodowy, znany z efektownych ruchomych wydm. Jeśli chcielibyśmy, by naszym bliskim przybyło wyjątkowych wrażeń, piasek jak okiem sięgnąć nadaje się do tego znakomicie. Obszar o długości 5 km mierzei Łebskiej to krajoznawcza superatrakcja, której nie wolno przeoczyć!

Następną atrakcją jest Skwer Rybaka. Na duże imprezy miasto w sezonie zaprasza turystów pod ten adres. Natomiast zainteresowanych naturą z pewnością zafrapuje park ptaków i małe zoo. To opcja na długie chwile z wieloma gatunkami zwierząt, np. ptactwa.

Turyści zwracający uwagę na zabytki architektury zobaczą tutaj wiekowe kościoły, np. kościół rybacki p.w. NMP z 1683 r. czy dom z najstarszą metryką w Łebie. To dawna własność kupca J. G. Mampego przy ul. Kościuszki 86.

Łeba – jak się poruszać po mieście i gdzie spać

W Łebie nie brak miejsc noclegowych. Są to hotele, prywatne kwatery i domy wczasowe, dlatego wybór jest duży. Każdy może dokonać wyboru według własnych preferencji i czuć się tak, jak w domu. Nowe adresy zwiększają ruch turystyczny z roku na rok, a co za tym idzie – wciąż przybywa nowych atrakcji. Można wybrać miejsce noclegowe, które łączą się z relaksem w SPA, wypożyczalnią rowerów i sprzętu wodnego oraz wieloma innymi.

Łebę wyróżnia komunikacja na wysokim poziomie. Do wydm dowiozą nas meleksy z wypożyczalni lub specjalny turystyczny skład wagoników. Dla lubiących podróżować rowerami czy skuterami elektrycznymi również przygotowano bogatą ofertę. Kursują poza tym busy, dowożące turystów w różne rejony miasta i w okolice

Wiele przemawia za wyborem Łeby na miejsce urlopowe – dobre zakwaterowanie z wyżywieniem i dobra komunikacja. Szeroka oferta urlopowa i bogate zakwaterowanie to atuty  nadmorskiego kurortu.