Zwiedzanie z przyczepą kempingową – czyli jak zaoszczędzić na wakacjach

Prawdopodobnie niejednokrotnie myślałeś jak zaoszczędzić pieniądze podczas wakacji.
Najdroższy podczas wyprawy zawsze jest koszt noclegu. Rezygnując z luksusowego apartamentu możesz dużo zaoszczędzić. Przyczepa kempingowa z paroma dodatkami może zapewnić Ci znakomite wczasy.

Koszt wynajęcia przyczepy

Zastanawiasz się, ile może kosztować taka przyjemność?O dziwo mniej, niż zakładasz, Oczywistym jest że, samo wynajęcie przyczepy dość poważnie nadszarpnie Twój wakacyjny budżet, jest to jednak i tak znacząco tańsza – a w wielu przypadkach również wygodniejsza alternatywa.
Na wstępie zastanów się, czy masz przy aucie hak – jeżeli nie, będzie trzeba zainwestować w jego montaż – to kwota najwyżej 2000 zł – ale często o tym zapominamy, a ten wydatek jest nieodzowny, jeśli zamierzamy podróżować z przyczepą.Sama przyczepa, w zależności od jej komfortu, będzie nas kosztować w granicach 1500 zł za dwa tygodnie – lecz już z przewidzianą za wynajem rękojmią, oraz wszelkimi wygodami wewnątrz.
Lodówka do przyczepy kempingowej czy grzałki to bezsporny standard. Wynajmując przyczepę nie musisz kłopotać się o nieodzowne do podróży akcesoria.
To właściwie wszystko, jeżeli chodzi o standardowe opłaty.

Co dalej?

Zostaje nam także koszt noclegów, jedzenia, rozrywki, oraz pozostałych akcesoriów.
Jeżeli planujesz wyprawę z całą rodziną, należałoby przemyśleć pożyczenie tzw. przedsionka. To bardzo pomocne wydłużenie przyczepy. Taki przedsionek jest wygodną propozycją, bo domyślasz się zapewne, że w przyczepie nie ma bardzo dużo miejsca. Wynajęcie przedsionka wiąże się z kosztami, natomiast dzięki niemu zyskamy parę metrów dodatkowej przestrzeni.
Stawka za miejsce biwakowe nie jest duża. Wynosi zazwyczaj ok 10zł za osobę.
Ponadto warto pamiętać o podłączeniu prądu do naszej przyczepy i samochodu. Będzie to kosztowało parę złotych więcej, natomiast standard podróży znacznie wzrośnie. Wszelkie opłaty postojowe są rozliczane dobowo. Należy je przemnożyć przez ilość dni, naszej wycieczki.
Koszt dwutygodniowej podróży dla czteroosobowej rodziny będzie oscylował w granicach 1200zł. Końcowy koszt wyprawy będzie niewątpliwie zależał od tego, w jakich warunkach zdecydujecie spać.
Podróżując naszym samochodem nie można zapominać o kosztach paliwa. Nie jest tajemnicą, że pojazd z przyczepą będzie spalał więcej.
Uogólniając: koszt dwutygodniowej podróży dla czteroosobowej grupy to ok 3500zł.
Jak na dwutygodniową wycieczkę – to naprawdę niewielka kwota, a sam wyjazd na pewno będzie obfitował w całą masę niepowtarzalnych wrażeń.