Sezon urlopowy chyli się ku końcowi, jednak zrogowaciałe pięty i nieestetyczne,przesuszone,szorstkie stopy są dla nas nadal zawstydzającym dyskomfortem. Jak sobie z nim radzić?

Przykre jest to, że owe problemy mogą doprowadzić do wielu bardziej kłopotliwych choróbsk które będzie trzeba leczyć u lekarza dermatologa. Bez cienia wątpliwości popękana skóra na nogach to szalenie trudna przypadłość i może doprowadzić także do kłopotów z chodzeniem. Popękane pięty najczęściej dotyczą płci pieknej, ponieważ to one kochają pokazywać odsłonięte buty. Należy zapamiętać, że problemy z nadwagą czy upalny klimat to też przyczyny przez jakie, martwy naskórek na piętach jest spękana. Trenujący często jakąkolwiek dyscyplinę, sportowcy będą także mocno podatni na tę przypadłość, dlatego trzeba żeby mieć w pamieci częstym smarowaniu stóp. Nie wskazane jest odkładać, aż do czasu kiedy wirusy się rozprzestrzenią, a nogi przesuszą się jeszcze gorzej. W prosty sposób – jako rezultat nieocenionych specyfików – można sobie pomóc.

Trzeba korzystać z ekologicznych środków odżywiających. Jednym z wielu będzie niezaprzeczalnie miód pszczeli. Zawiera szereg nieocenionych składników w tym minerały oraz witaminy, to też nierzadko stosuje się to naturalne płynne złoto głównie jako dodatek spożywczy, ale również w kosmetykach DIY. Niewątpliwie należy również przypatrzyć się bogatym ofertom farmaceutycznych środków do pielęgnacji ciała, które są zdolne zadziałać niedługo po użyciu w strategiczne miejsce.

Są ciekawe środki dla pękających pięt? Naturalnie! Dobry będzie popularny olej kokosowy – łatwy do kupienia produkt spożywczy naszej powszechnej formy odżywiania. Gdy problem dotyka pięt powinno się je najpierw dobrze wymoczyć w wodzie o właściwej wartości temperatury, po czym użyć peelingu, i zaaplikować w stopy dobrej jakości olej kokosowy. Możliwym wyborem jest do spania założyć niesyntetyczne stopki. Rano stopy będą o wiele bardziej odżywione.

Magię zdoła również robić zdrowotna sól, która nazywa się Epsom. Zsyła ukojenie spękanej skórze. Jak można z tej soli prawidłowoskorzystać? Wystarczy, gdy odsypiemy wieczko soli i nasypiemy do niezbyt gorącej wody. Powinno się tam zmoczyć nogi minimum kilkanaście minut, dopóki skóra namięknie. To idealne,żeby po wyschnięciu i położeniu oleju z kokosa nasze nogi zamieniły się w gładkie i nawilżone. Nierafinowany olej ma niesamowity zapach, czyli poza cechami upiększającymi daje ogromną przyjemność dla zmysłów. Olej kokosowy to preparat uniwersalny. Zaleca się go używać nie tylko do zniszczonych nóg oraz na pięty, również całe ciało, aby je natłuścić po urlopie.

Jeżeli wymagasz błyskawicznego efektu – skorzystaj z medycznych środków. Wypróbuj je, by upewnić się, na który dobrze zareaguje Twoje ciało. Pękające pięty to kwestia, z jakim realnie będziecie mogli sobie ekspresowo poradzić. KluczoweWażne jest, żeby o stopy dbać przez cały rok, a nie wyłącznie w czasie, gdy odsłaniamy nogi w odkrytych butach.