Jakiego rodzaju rekwizyty dla niemowlaka do pielęgnowania?

Szorowanie niemowlaka to częstokroć nerwy dla nowo upieczonych rodziców. Zachodzi fobia, żeby nie zrobić synkowi urazu, dlatego, że maluszek zdaje się słaby i czuły. Mimo to nie tak wielki strach jak go

Jakiego rodzaju są potrzebne przybory do pielęgnowania?

Na wstępie należałoby kupić miskę jak też leżaczek bądź matę antypoślizgową do szorowania. Przyjemnie jest kąpać noworodka, kiedy miska jest umiejscowiona na stelażu. Tym samym rodzice mają odciążone kręgosłupy. Dodatkowo konieczny jest ręcznik z nakryciem na głowę, którym można szybko nakryć dziecko, by nie wychłodziło się. Najbardziej przydatny będzie ręcznik z okryciem głowy z naturalnej tkaniny przyjaznej dla skóry maleństwa, dlatego, że jest mięciutki i niezwykle precyzyjne wiąże wodę. W dzisiejszych czasach posiadamy bardzo duży przekrój żeli do kąpieli dla maluchów, nie należy nabywać zbyt wielu kremów. Najwłaściwszy będzie środek uniwersalny, do skóry ciała i skóry głowy. Do sporządzenia płukanki należy użyć termometr do wody, a po szorowaniu warto jest posiadać ułożone w zasięgu ręki wszystkie przedmioty do pielęgnacji naskórka malucha. Należą do nich: balsam lub oliwka, maść na odparzeliny, zadbane ubranie, majtki, gruszka do noska, szczotka do głowy.

W jaki sposób powinna upływać kąpiel naszej pociechy?

Po pierwsze warto zaopatrzyć się we wszelakie najważniejsze przedmioty do szorowania. Napełnić ciecz do wanienki i sprawdzić jej temperaturę. Woda ma mieć mniej więcej 37 stopni. Na dno balii lub na gąbkę kąpielową trzeba ułożyć zwykłą pieluchę i wlewa się niewiele preparatu do kąpieli. Jeśli wszystkie rzeczy są gotowe, trzeba delikatnie układać malucha do wanny, jeśli nie mamy podkładu ani leżaczka, powinno się trzymać dziecku główkę.

Początkowe mycia muszą być niedługie, należy tylko ochlapać noworodka ostrożnie wodą. Buzię trzeba zmyć wacikiem zanurzonym w ciepłej, czystej cieczy. Jeżeli noworodek jest już wykąpane, owijamy je w ułożony wcześniej na przewijaku lub łóżku ręcznik z kapturkiem i wolno osuszamy naskórek maleństwa. Myje się miejsce po odciętej pępowinie oraz nos niemowlaka, nawilżamy naskórek lotionem i smarowidłem na odparzenia, a później wkładamy pieluszkę i nakładamy ubranko. Następnie czeszemy włoski, przede wszystkim jeżeli niemowlę ma dużo włosów.